Rubriky
Podcast

O vztazích III (#30)

https://www.facebook.com/andrea.bavorova
https://www.facebook.com/daniela.spiritova

15 reakcí na „O vztazích III (#30)“

Rozvinula bych to o doplňuijící otázku, jak pozná člověk, že vztah nechce ego nebo Duše? 🙂 V případě, že hledá rozumové důvody proč ne… Děkuji

Chtěla bych se k tomuto dílu zeptat, co se tedy stane člověku, který, jak říkáte, projede vztah (dar od Boha) totálně, třeba tím, že pije, lže, třeba i podvádí (nevěra) a k tomu týrá partnera, který nakonec odchází ze vztahu značně pošramocen?

Dále bych ráda našla odpověď na to, jestli člověk s vyšším stupněm vědomí a je mu nastavena situace, co ho „štípne“, si prostě odžije v podstatě stejnou míru bolesti, jako člověk, který to vědomí má ještě spící, ale dostane lekci úměrnou k jeho stupni vědomí. Jinak – čím vyšší vědomí, tím vyšší lekce s vyšší bolestí?

A do třetice..Člověk, pro kterého je to pivo a hospoda v pátek i v sobotu TOP dostává lekce a zrcadla, ale emoční zápis si maže alkoholem…ví vůbec, že nastalé situace jsou jeho lekcemi? Má šanci to pochopit? Je vůbec šance, že se mu prostě „rozsvítí“, když sám prožije takovou emoční bolest, že alkohol a kamarádi už prostě nestačí na to, aby ten emoční zápis se smazal? Když to někdy vidím, kolik lidí ten alkohol „užívá“ jako berličku…vždyť se přeci druhý den z alkoholu probudí a ta bolest je tu pořád…může mu to vůbec docvaknout, že tudy cesta nevede?
Děkuji za odpovědi

Ahoj a moc díky za otázky. Pokusíme se k nim v následujících dílech dostat.

Mám svůj vlastní postřeh k poslednímu odstavci s tím alkoholem – problém je s tím, že neprobuzený člověk obvykle nemá ty správné informace, které by mu šrotovali v hlavě a časem mohli způsobit, že si uvědomí co dělá a upraví svoje myšlení, chování, cestu. Samozřejmě záleží i na tom, co si ta která duše přišla na Zem odžít a co Vyšší Já uzná za vhodné pro další postup. Tedy může se to stát a nemusí.

Každopádně alkohol je problém i pro probuzeného člověka. Z vlastní zkušenosti vím, že ani vědomí toho, že zapíjení bolesti není v pořádku, nemusí vést k nápravě. Přichází pak na řadu různé lekce a varování, co se bude dít, když člověk nic nezmění. A i přes to, že je to viděno a chápáno, nemusí k nápravě dojít. Mně se to podařilo překonat pravidelnou a prostou prosbou o pomoc a odevzdáním se tomu vyššímu.

Jen si přiznat, že člověk neví jak dál a požádat o vedení…

O něčem takovém ale neprobuzený nemá ani tucha, takže i když jsou probuzený a neprobuzený ve stejné kaši, ten probuzený má podstatně větší šanci na vítězství.

Libor

Není to ale škoda? A není to tzv. mrhání, když tomu neprobuzenému člověku, i když nemá ty správné informace, není shora pomoženo? Myslím tím, že přece i neprobuzený je Božím dítětem a měl by mít šanci na vzestup a na poučení. A co když takový člověk propije od mládí celý svůj život až ke smrti, a napáchá tím hromadu zla na lidech okolo i sám na sobě..jaké zrcadlení, nebo jaký „přínos“/lekce toto má pro třeba blízkého probuzeného? Leona

Dobrý den, takže k 1.dotazu : U takového člověka vznikne záznam, že propadl lekcí. Bud přijde další podobná lekce a nebo dostane obrácenej případ. Často se stává, že celá lekce(přirovnám to k matematice) je na něho moc, a tak se zjistí detailně, co v matematice nechápe. Tento postup je pak pro dotyčného nepříjemný, protože dostává jen dílčí segmenty skrze nástroj(krátkodobý vztahy nebo to ani nejsou vztahy), kde nástroj působí jen na jednu věc a dokavaď se jí nenaučí a nepochopí , nepřichází nic dál. Je to reverzní postup nauky. Není to příjemné. Dosti většinou bolestivé

Dotaz 2. Čím jste dál, tím hlubší je ta lekce a někdy to bolí. Někdy je jen to ponaučení velmi do široka a je spíše na vytrvalost, než že by to bolelo. U lidí neprobuzených jsou postupy banální. Spíš jsou ti lidé jak ve školce. Pod zákonem hrajících si dětí, co si občas zatahají za vlasy,ale nic moc hlubokého. Ještě neumí skládat dílek k dílku.

Dotaz 3. Alkohol a mazání je myšleno tak, že to nikam nezmizí, jen to jak u bolavého zubu hodně zapijou vodkou a otupí to v sobě, aby s tím nějak mohli fungovat. Rozhodně to nevyřešili a v budoucnosti se to ozve, často v momentě, kdy se to nejmíň hodí. Většina tvrdých alkoholiků naučená chodit do hospody žijí pod démonen alkoholu a ten v nich vytváří dvojmost, jakousi schizofrenii. Většina těchto lidí se ke konci života probudí s tím, že jej z větší části úplně projeli. Mějte se fajn. Tugsten

Tungstene, říkáš, že tady ve 3D ty vztahy jsou mj. k tomu, aby se člověk v tom nejhrubším a nejtěžším naučil žít v tom MY, tedy někomu naslouchat a spolupracovat s ním. Když to někdo tak má už když do vztahu vstupuje, tedy je aspoň trochu probuzený a „dostane“ člověka, který to tak ale vůbec nemá…co to má za smysl pro toho probuzeného? Probuzený pak v tom vztahu vůbec neví, co si s tím počít – má za úkol to toho neprobuzeného naučit? Anebo se má naučit věci prostě nechat tak, probuzeného nechat jeho osudu a odkráčet si hledat někoho, kdo to má stejně? Někdy, přiznávám, i mně uniká smysl toho, co se děje..

Jen reaguji…. proč probuzenému přišel neprobuzený. Aby pochopil, že je probuzený? Jako zkouška, že zůstane probuzený? Anebo to v jiné reinkarnaci měli naopak?

Děkuji za husté povídání:) Bylo by možné do dalšího dílu zařadit vztah mezi partnery/ manžely, když v něm jsou i děti? Jak vztah ovlivní příchod dětí? Co je lepší pro všechny zúčastněné, pokud partneři jsou skvělí rodiče, ale nefunguje napojení a intimita mezi partnery?

Dále bych se ráda zeptala na to, estli může být funkční vztah mezi probuzeným a spícím jedincem v této době? Jaký by mohl být scénář průbehu takovýchto párů, pokud jsou jejich vědomí v „jiných patrech“?
Vím, že to nelze přesně předpovídat, ale třeba je možné to nastínit…

Je možné, že se duše potkají, a pokud není jedna z nich připravena na intenzivní propojení na více úrovních, ta druhá (která to už vnímá) na ni čeká, dokud ta první neprokoukne?
Děkuji:)

Dobrý den, ptalo se nás na to více lidí a tak na to odpovím v dalším díle o vztazích. Na všechny tři dotazy. Mějte se krásně. Tungsten

Dobrý den, zbytek jede svoje životy v různých časech i v různých hladinách bytí. Je to prostě velký koncert života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *