Rubriky
Podcast

Jasnocit – vnitřní vhled (#21)

Tungsten vysvětluje, co je to vnitřní vhled a co člověk musí rozvinout a s čím se musí setkat, aby vhledu dosáhl.

Co je to vhled, jak se u člověka projevuje a jak se postupně může rozvinout ve schopnost.

Tungsten vysvětluje, co se s člověkem děje, když si srovná nižší a Vyšší Já. Popisuje princip jasnocitu a vysvětluje, že lidé obvykle jasnocit nerozvinou, protože se nikdy nesetkají s velkým dobrem a velkým zlem.

Popisuje, že člověk s rozvinutým jasnocitem je schopný „vidět“ cestu kohokoliv, třeba i na několik desetiletí dopředu a jaké vnitřní pohnutky takový člověk má.

5 reakcí na „Jasnocit – vnitřní vhled (#21)“

Dobrý den.
Doposlouchala jsem to až sem. A už několik podcastů se mi v hlavě točí otázka: pro koho jsou podcasty určeny?
Pro „normální“ lidi, co na sobě chtějí pracovat?
Pak ale je podle mne zbytečné snažit se (někdy teda docela dost neobratně) vysvětlovat, co budou umět „až“, protože až budou v „až“, tak přece budou vědět, že to umí a myslím, v tom stavu budou mít tak přeskládaný žebříček hodnot, že to co „umí“ nebude pro ně priorita.
Nebo je to pro lidi, co už někam došli a v tuto chvíli neví kterým směrem se vydat? Tak se doví, že jediný správný směr je omílání manter, aby duchovně povyskočili? To pak ale takřka celá Indie je duchovně výš než takovýto člověk. Práce na sobě přece nestojí na tom, že začnu mantrovat, že jsem Kristovo světlo? Dokonce bych řekla, že jakékoli mantrování (alespoň tak, jak tu vysvětlujete) je nebezpečné, protože pokud člověk nemá zpětnou vazbu, může se stát, že především jeho mysl uvěří té mantře a z člověka se stane pomatený bloud, který se bude cítit vyvolen k tomu zachraňovat ostatní lidi (jak je to v současnoti docela dost často u různých rádoby esoteriků vidět).
Nebo je to určeno pro lidi, kteří mají našlápnuto na „změnu“? Být na jejich místě, tak bych si to po poslechu předchozích podcastů fakt rozmyslela, protože bych získala dojem, že jakmile na sobě začnu pracovat, peklo mě bude chodit navštevovat a prakticky nevyjdu ze strachu 🙂 .
Myšlenky jsou to zajímavé a pokud se prokoušu „balastem“ i inspirující. Jistě se opírají o zkušenosti z putováním astrálem, o tvrdou práci a sebedesciplínu a o schopnosti a dary přinesené do tohoto zrození. Jen si nejsem jistá, že podávané touto formou splní ten úkol, který mají. Nevím, jaký je to úkol. Ale bylo by to nejspíš škoda.
Napsala jsem prosím svůj postřeh, nebylo mým úmyslem hodnotit nebo znevažovat obsah. Jen poskytout náhled. Třeba je víc lidí jako já, kteří mají „problém“ s tím, ponořit se plně do obsahu a místo toho zastavují, posunují, přeskakují a opakují jednotlivé části, aby se snažili uchopit nit a pochopit, co jste chtěl říct.
Nicméně, Vám patří velký dík za tuto práci.

Dobrý den, jsme moc rádi, že jste napsala. Na vaše dotazy i dotazy jiných posluchačů odpovíme příští týden v díle Na dotazy posluchačů. Jen symbolicky bych chtěl vyjádřit, že nejsem ,,fanouškem“ východních nauk jejich modlářství. A co se týče Indie, tak slušně řečeno spí už několik stovek let až na pár výjimek, které byli do teď světu známé.

Podcast je jednoduše určený pro kohokoliv. Každý ať si z toho vezme, co potřebuje. Pro někoho je to málo, pro někoho odpad, pro někoho dobrý na zabití nudy. Někomu se tím spojí pár bodů. Jde jen o sdílení jednoho člověka na planetě z 8 miliard lidí, který to prostě vnímá po svém. Nechápeme to nijak závažně s Liborem to co děláme. Snažíme se vyjádřit alespoň trochu srozumitelným způsobem, ale určitě vzniká balast, kterým se člověk musí nějak prokousat.

Mantry – není to o tom, že by měl člověk mantrovat. To může být pomůcka na začátku, ale má svou poplatnost i dál. Chtěl jsem poukázat na jednoduchost mantry v tom smyslu, že není potřeba znát složité buddhistické či hebrejské nebo jakékoliv mantry(kódování) v hindštině či jiném jazyce. Jde o buňky. O buňky, kterým je potřeba navrátit schopnost žít ze Světla. Jeden z nápomocných způsobů je mantrou, které člověk rozumí v rodném jazyce. Pokud člověk správně srovná své nižší já, nedojde na to, aby si myslel, že je nějaký vyvolený spasitel.

Temnota – mluvíme o ní z toho důvodu, že bych rád chtěl poukázat na to, že spiritualita není jen o růžovém obláčku a andílcích. Nikoho skutečně strašit nechceme. Chceme inspirovat k odhodlání si vyhrnout rukávy a postavit se čelem k naslouchání sebe sama a řešit to, co k nám spadá. Nejde nám o senzačnost a ani o gloriolu našich osob.

Libor určitě potvrdí, že jsem se kroutil při návrhu na to, udělat tento podcast, se slovy v ústech :,,Co z toho. Je tolik knih, videí, článků. Každý, kdo se chce zajímat, tak má tuny informací všude okolo sebe. Na nějaké posezení a popovídání u čaje fajn, ale dávat tomu nějakou formu a čas…. Co z toho? Víš jak to dopadne…jak to lidi mají.“ A přesto mnohdy vyčerpaní po práci v noci se ještě propleskneme do toho, abychom nahrávali a ač to zní jak to zní, tak není to skutečně lehké pro amatéry jako jsme my dva, zplodit nějaké rádoby ucelené dílko. Mluvit o něčem, co nemá parametry, chybí definice pojmů (např. u rozpravě o autech jsou definované termíny)není zrovna moc jednoduché. Českému jazyku chybí mnoho popisných výrazů v této oblasti. Němci a Angličané v oblasti spirituality mají mnohém lépe jasně pojmenované pojmy a nedochází ke slovním záměnám a nesrovnalostem.

Další informace k tomu určitě řeknu v tom díle Na dotazy posluchačů. Děkujeme za vaše postřehy a dotazy. Přeji krásný den. TB

Zdravím, zaujala mě myšlenka o Češích…mnozí se často rozplývají nad tím, jak jsme duchovně vyspělý národ, téměř až vyvolený…mě také připadá, že máme co dohánět-cítím tu určitou nepřejícnost, která zřejmě pramení ze strachu o dobré bydlo…Jinak díky za rozhovory, je to čerstvý vzduch na české alternativě.

Za sebe děkuji. Mnoho zajímavých informací od člověka, který má vlastní zkušenosti s vhledem. Není snadné popisovat pocity, které jsou většině zcela neznámé.

Moc děkují za Vaši práci chce to odvahu a trpělivost takhle mluvit o věcech které slovy nejsou popsatelné.Jde Vám to velmi dobře jen v tom pokračujte a nenechte se nikým odradit z cesty když už jste se na ní dali.

Děkují

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *